Eesti Arhitektuuripreemiad 2017


Teie ees lahti rulluv näitus tutvustab Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu, Eesti Sisearhitektide Liidu ning Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali 2017. aasta aastapreemiatele nomineeritud töid ning annab seeläbi ülevaate Eesti arhitektuurivaldkonna paremikust viimastel aastatel.
Võitjad kajastatakse peale Vabal Laval 8. detsembril toimuva Eesti Arhitektuuripreemiad 2017 auhinnatseremoonia lõppu.

Skrolli alla

Peatoetaja

Suurtoetajad

Toetajad

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Arcwoodi peakontor

Kadri Tamme, Harri Kaplan, Liis Mägi

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Arcwoodi peakontor

Kadarik, Tüür. Arhitektid
Kadri Tamme, Harri Kaplan, Liis Mägi

Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Baar Parrot MiniBar

Lilia Kristianson, Reet Helisabeth Karm

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Baar Parrot MiniBar

Sisearhitektid KARM&KRISTIANSON
Lilia Kristianson, Reet Helisabeth Karm

Fotod: Anne-Mai Pällo

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Elisa Kulma esinduspood

Jan Graps, Ken Ruut

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Elisa Kulma esinduspood

JANKEN Wisespace
Jan Graps, Ken Ruut

Graafika: Kristian Kirsfeldt, Kaarel Vahtramäe (Velvet)
Fotod: Jan Graps, Oleg Hartšenko

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Hotell Lydia

Kaire Kemp-Tišler, Ea Andla

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Hotell Lydia

Sisearhitektuuribüroo ArtAku
Kaire Kemp-Tišler, Ea Andla

Arhitektuur: Allianss Arhitektid
Muinsuskaitselise osa kaasprojekteerija: ARC Projekt
Fotod: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Hotell Sophia ja Restoran Fii

Ville Lausmäe, Peeter Klaas

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Hotell Sophia ja Restoran Fii

VL sisearhitektuur
Ville Lausmäe, Peeter Klaas

Arhitektuur: Arhitektuuribüroo Peil
Fotod: Terje Ugandi, Silver Gutmann

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Järveküla kool

Margit Teikari, Tuuli Trei

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Järveküla kool

Margit Teikari, Tuuli Trei

Arhitektuur: Ahti Kooskora, kaasa töötasid Maret Volens, Andres Volens, Loona Kikkas, Erko Luhaaru, Peep Urb (Sweco Projekt AS)
Akustika konsultant: Linda Madalik
Graafika: Tuuli Laumets (Age McCann)
Fotod: Tuuli Trei, Margit Teikari, Ahti Kooskora, Rasmus Kooskora, Reio Avaste

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Karl Storzi büroo

Tiiu Truus, kaasa töötasid Konstantin Rõbkin, Maili Tannenberg

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Karl Storzi büroo

Stuudio Truus
Tiiu Truus, kaasa töötasid Konstantin Rõbkin, Maili Tannenberg

Arhitektuur: Ra Luhse, Tanel Tuhal, Tõnu Oppi (Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal)
Infograafika: Kärt Villmann, Annika Tänav (AD Angels)
Fotod: Kalle Veesaar

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Kaubamaja Kingamaailm

Margit Argus, Maris Kerge

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Kaubamaja Kingamaailm

KAOS Arhitektid
Margit Argus, Maris Kerge

Fotod: Kirill Gvozdev

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Kaubamaja Meestemaailm

Janno Roos, Liisa Põime

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Kaubamaja Meestemaailm

Ruumilabor
Janno Roos, Liisa Põime

Fotod: Erik Riikoja

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Kaubanduskeskus Arsenal

Katrin Kaevats, Jaan Port, Markus Nimik, Neeme Tiimus

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Kaubanduskeskus Arsenal

PIN Arhitektid
Katrin Kaevats, Jaan Port, Markus Nimik, Neeme Tiimus

Projekteerimise projektijuht: Indrek Tärno
Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Kiltsi Kaardilossi ekspositsioon

Margit Argus, Siim Karro

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Kiltsi Kaardilossi ekspositsioon

KAOS Arhitektid
Margit Argus, Siim Karro

Graafika: Kaarel Vahtramäe, Kristian Kirsfeldt (Velvet)
Fotod: Oleg Hartšenko

WINNER

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Korter Kivimäe tänaval

Ines Käärma, Ingrid Songisepp

Close

WINNER
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Korter Kivimäe tänaval

Ace of Space
Ines Käärma, Ingrid Songisepp

Graafika: Anu Samarüütel
Fotod: Märt Lillesiim

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Korter Laial tänaval

Riin Kärema, Kerli Lepp

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Korter Laial tänaval

Kuup Disain
Riin Kärema, Kerli Lepp

Fotod: Jüri Seljamaa

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Korter Pariser Platzil

Marita Mätas, Kätlin Ölluk

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Korter Pariser Platzil

Nobe Design
Marita Mätas, Kätlin Ölluk

Fotod: Jüri Seljamaa

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Korter Rotermanni tänaval

Ines Käärma, Ingrid Songisepp

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Korter Rotermanni tänaval

Ace of Space
Ines Käärma, Ingrid Songisepp

Graafika: Annike Laigo
Fotod: Märt Lillesiim

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Kotka Tervisemaja

Rene Safin, Liina Kink

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Kotka Tervisemaja

Rene Safin, Liina Kink

Arhitektuur: Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal
Graafika: Tuumik
Fotod: Terje Ugandi

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Näitus Loomulik surm

Kristiina Kuus

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Näitus Loomulik surm

Kamarula
Kristiina Kuus

Kuraatorid: Ülle Kask, Kärt Mikli, Taavi Kuri
Graafika: Britta Benno
Fotod: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Näitus Polaarruum

Arhitektuuribüroo b210 (Mari Hunt, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi) ja töötoas osalejad (Ulla Alla, Kristel Alliksaar, Ivo Arro, Alden Jõgisuu, Gregor Jürna, Anne Kaljas, Juhan Kangilaski, Taavi Kask, Maris Kohv, Heleri Koltšin, Kaarel Kuusk, Martin Küttim, Joosep Laht, Helmi Langsepp, Helena Leif, Hannes Lung, Helen Melesk, Alina Nurmist, Raul Polding, Ann Press, Kirke Päss, Maarja-Liis Raamat, Mihkel Raev, Geithy Sepp, Liina Soosaar, Jekaterina Zakilova)

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Näitus Polaarruum

Arhitektuuribüroo b210 (Mari Hunt, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi) ja töötoas osalejad (Ulla Alla, Kristel Alliksaar, Ivo Arro, Alden Jõgisuu, Gregor Jürna, Anne Kaljas, Juhan Kangilaski, Taavi Kask, Maris Kohv, Heleri Koltšin, Kaarel Kuusk, Martin Küttim, Joosep Laht, Helmi Langsepp, Helena Leif, Hannes Lung, Helen Melesk, Alina Nurmist, Raul Polding, Ann Press, Kirke Päss, Maarja-Liis Raamat, Mihkel Raev, Geithy Sepp, Liina Soosaar, Jekaterina Zakilova)

Töötoa juhendajad: Mari Hunt, Timo Palo
Kuraator: Mari Hunt
Fotod: Tõnu Tunnel, Mari Hunt

WINNER

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Näitus Uurali kaja

Arhitektuurne kontseptsioon ja lavastuslik ülesehitus Jan Graps, Ken Ruut, Anne Määrmann

Close

WINNER
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Näitus Uurali kaja

JANKEN Wisespace
Arhitektuurne kontseptsioon ja lavastuslik ülesehitus Jan Graps, Ken Ruut, Anne Määrmann

Kuraatorid: Art Leete (Tartu Ülikool), Svetlana Karm (ERM)
Graafiline kontseptsioon ja visuaalne multimeedia: Velvet
Näituse fotopanoraamid: Peeter Laurits
Helikujundus: Taavi Tulev
Täielik autorite loetelu: http://www.echooftheurals.com
Fotod: Kaido Haagen

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Öpiku Ärimaja fuajee

Hannelore Kääramees, Mattias Agabus, Tiiu Saal

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Öpiku Ärimaja fuajee

Hannelore Kääramees, Mattias Agabus, Tiiu Saal

Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Pagarikoda RØST

Kohviku omanikud Sander Allmere, Kris Libe koostöös arhitektuuribürooga b210 (Mari Hunt, Britta Kodres, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi)

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Pagarikoda RØST

b210
Kohviku omanikud Sander Allmere, Kris Libe koostöös arhitektuuribürooga b210 (Mari Hunt, Britta Kodres, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi)

Fotod: Terje Ugandi ajakirjale Diivan, Lauri Laan, Sander Allmere

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Pubi StVitus

Kristiina Kuus

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Pubi StVitus

Kamarula
Kristiina Kuus

Arhitektuur: Kristjan Järvel (Plaan 2)
Graafika: Britta Benno
Logo ja identiteet: Risto Spriit (Loovruum)
Fotod: Maris Tomba

WINNER

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Rahvusarhiiv Noora

Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe, Maarja Varkki

Close

WINNER
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Rahvusarhiiv Noora

Vaikla Studio
Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe, Maarja Varkki

Arhitektuur: Illimar Truverk, Sander Aas (Arhitekt 11), kaasa töötas Margus Soonets
Peaprojekteerija: Arhitekt 11
Projektijuht: Jüri Kull
Fotod: Tõnu Tunnel, Johan Huimerind

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Rahvusarhiiv Noora püsiekspositsioon

Ann-Mirjam Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Rahvusarhiiv Noora püsiekspositsioon

Vaikla Studio
Ann-Mirjam Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla

Kuraator: Liina Rebassoo (Rahvusarhiiv)
Fotod: Tõnu Tunnel

WINNER

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Restoran Juur

Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Close

WINNER
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Restoran Juur

SOO4 Interiors
Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Fotod: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Restoran Mon Repos

Külli Salum, Riina Harik

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Restoran Mon Repos

SAHA IN
Külli Salum, Riina Harik

Fotod: Juta Kübarsepp

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Restoran Pull

Ines Käärma, Ingrid Songisepp, Aap Piho

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Restoran Pull

Ace of Space
Ines Käärma, Ingrid Songisepp, Aap Piho

Maalid: Silver Koppel
Fotod: Märt Lillesiim

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Teater NUKU

Eliina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Teater NUKU

Grünberg
Eliina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar

Arhitektuur: Amhold ja Karisma Arhitektid
Fotod: Terje Ugandi ajakirjale Diivan, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Teater Ugala

Mait Summatavet

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Teater Ugala

Mait Summatavet

Arhitektid: Irina Raud, Kalju Luts, Inga Orav
Fotod: Meeli Küttim

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Tekero põrandasalong

Hillar Mänd

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Tekero põrandasalong

A3
Hillar Mänd

Fotod: Kalle Veesaar

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Telia Eesti peakontor

Kärt Kukkur, Marja Viltrop, Liina Remmer, Riin Luuk

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Telia Eesti peakontor

FORM
Kärt Kukkur, Marja Viltrop, Liina Remmer, Riin Luuk

Fotod: Kalle Veesaar, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Tokumaru takeaway

Tomomi Hayashi (HG Arhitektuur), Mari Põld (MP Studio)

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Tokumaru takeaway

Tomomi Hayashi (HG Arhitektuur), Mari Põld (MP Studio)

Graafika: Kadri Vahe, Else Lagerspetz
Fotod: Tõnu Tunnel, Lauri Laan

WINNER

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Eesti Sisearhitektide Liidu Vello Asi nimeline tudengipreemia

Elin-Harriet Helemäe

Close

WINNER
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eesti Sisearhitektide Liidu Vello Asi nimeline tudengipreemia

Tudengipreemia on žüriiväline preemia ning see antakse välja Eesti Sisearhitektide Liidu juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostöös.
Elin-Harriet Helemäe

Fotod: Elin-Harriet Helemäe, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

 

Velveti ja Uddu büroo

Mari Koger, Taavi Aunre

Close

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Velveti ja Uddu büroo

UDDU
Mari Koger, Taavi Aunre

Fotod: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eesti Arhitektide Liidu Arhitekti Aastapreemia 2017

Järveküla kool

Ahti Kooskora, Erko Luhaaru, Loona Kikkas, Maret Volens, Andres Volens

Close

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Järveküla kool

SWECO Projekt
Ahti Kooskora, Erko Luhaaru, Loona Kikkas, Maret Volens, Andres Volens

Sisearhitektuur: Tuuli Trei, Margit Teikari
Maastikuarhitektuur: Piret Kirs, Ahti Kooskora
Fotod: Reio Avaste

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eesti Arhitektide Liidu Arhitekti Aastapreemia 2017

Rotermanni elevaator

Raivo Kotov, Olga Batuhtina, Andrus Kõresaar

Close

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Rotermanni elevaator

KOKO arhitektid
Raivo Kotov, Olga Batuhtina, Andrus Kõresaar

Sisearhitektuur: Raili Paling, Kadri Kaldam, SWISS PROPERTY
Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eesti Arhitektide Liidu Arhitekti Aastapreemia 2017

Skåpeti mägihütid Norras

Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Sten-Mark Mändmaa, Indrek Mikk, Martin Tago, Liis Uustal, Maia Grimitliht, Kristo Rämson

Close

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Skåpeti mägihütid Norras

KOKO arhitektid
Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Sten-Mark Mändmaa, Indrek Mikk, Martin Tago, Liis Uustal, Maia Grimitliht, Kristo Rämson

Sisearhitektuur: Raili Paling, Kadri Kaldam
Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eesti Arhitektide Liidu Arhitekti Aastapreemia 2017

Balti jaama turg

Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Maia Grimitliht, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Kristo Rämson

Close

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Balti jaama turg

KOKO arhitektid
Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Maia Grimitliht, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Kristo Rämson

Sisearhitektuur: Kärt Loopalu
Maastikuarhitektuur: Eleriin Tekko
Fotod: Tõnu Tunnel

WINNER

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eesti Arhitektide Liidu Arhitekti Aastapreemia 2017

Eesti Rahva Muuseum

Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane

Close

WINNER
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eesti Rahva Muuseum

Dorell.Ghotmeh.Tane Architects
Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane

Meeskond: Alexandros Mykoniatis, Cécile Combelle, Daisuke Sekine, David Agudo, Emma Bush, Emmanuelle Stalla-Bourdillon, Carlotta Fontana, Gaëtan Kohler, Helene Lennartsson, Mathias Klöpfel, Masayuki Ninomiya, Ricardo Guerra, Ross Perkin, Ryosuke Motohashi, Sarah Alexandra Castle, Sony Devabhakutuni, Valérie Mayer, Yasmin Sfar, Yuzu Fukunaga
Maastikuarhitektuur: Bas Smets (Bureau Bas Smets)
Eesti-poolne arhitektuuripartner: Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi (Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur) Meeskond: Siim Endrikson, Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Eela Samblik, Sander Treijar, Liis Voksepp
Eesti-poolne sisearhitektuuripartner: Pille Lausmäe (Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo) Meeskond: Kadi Karmann, Pille Lausmäe, Ville Lausmäe, Kerli Lepp, Kristina Roots
Eesti-poolne maastikuarhitektuuripartner: Karin Bachmann, Mirko Traks (KINO maastikuarhitektid) Meeskond: Karin Bachmann, Henn Runnel, Uku Mark Pärtel, Mirko Traks
Fotod: BTH Studio, Kaido Haagen, Maris Tomba, Berta Vosman

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

MAASTIKUARHITEKTUURI AASTA TEGU 2017

Jagatud tänavaruumi põhimõtete rakendamine Aleksandri tn Tartus

Mihkel Tüür, Maarja Tüür, Mart Kadarik, Ott Kadarik, Tartu Linnavalitsus

Close

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Jagatud tänavaruumi põhimõtete rakendamine Aleksandri tn Tartus

Kadarik Tüür Arhitektid
Mihkel Tüür, Maarja Tüür, Mart Kadarik, Ott Kadarik, Tartu Linnavalitsus

Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

MAASTIKUARHITEKTUURI AASTA TEGU 2017

Tallinna laste ja noorte lillepidu 2016

Tallinna Keskkonnaamet, projekti autor Kristiina Kupper

Close

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Tallinna laste ja noorte lillepidu 2016

Tallinna Keskkonnaamet, projekti autor Kristiina Kupper

Fotod: Liis Treimann

WINNER

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

MAASTIKUARHITEKTUURI AASTA TEGU 2017

Tartu Kunstimuuseumi näitus “Kes loob linna?”

kuraatorid Pille Epner ja Kaja Pae, kujundaja Paco Ulman, graafiline kujundaja Tuuli Aule, ruumigrumaani kaardi graafiline illustraator Eleonora Kolycheva

Close

WINNER
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Tartu Kunstimuuseumi näitus “Kes loob linna?”

kuraatorid Pille Epner ja Kaja Pae, kujundaja Paco Ulman, graafiline kujundaja Tuuli Aule, ruumigrumaani kaardi graafiline illustraator Eleonora Kolycheva

Fotod: Joanna Hoffmann

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

MAASTIKUARHITEKTUURI AASTA TEGU 2017

Emajõe Aed Tartus

kogukonnaaia algatajad Anna Maquet, Märt Raju

Close

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Emajõe Aed Tartus

kogukonnaaia algatajad Anna Maquet, Märt Raju

Fotod: Tõnu Tunnel, Maari Soekov

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

AASTA AVALIK RUUM

Aparaaditehase taskupark

Mirko Traks, Karin Bachmann, Uku-Mark Pärtel, Kristjan Talistu

Close

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aparaaditehase taskupark

KINO OÜ
Mirko Traks, Karin Bachmann, Uku-Mark Pärtel, Kristjan Talistu

Fotod: Rein Leib, Maris Tomba, Madli Viigimaa

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

AASTA AVALIK RUUM

Orjaku õpperada

Sulev Nurme

Close

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Orjaku õpperada

AB Artes Terrae OÜ
Sulev Nurme

Fotod: Roosi Nõmm

WINNER

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

AASTA AVALIK RUUM

Roosi tänav Tartus

Karin Bachmann, Mirko Traks (Kino OÜ), Toomas Paaver, Tõnu Laanemäe (OÜ PAIK Arhitektid). Esialgse eskiisi autorid on lisaks nimetatule ka Edgar Kaare ja Terje Ong (OÜ TajuRuum)

Close

WINNER
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Roosi tänav Tartus

KINO OÜ, OÜ PAIK Arhitektid, TajuRuum OÜ
Karin Bachmann, Mirko Traks (Kino OÜ), Toomas Paaver, Tõnu Laanemäe (OÜ PAIK Arhitektid). Esialgse eskiisi autorid on lisaks nimetatule ka Edgar Kaare ja Terje Ong (OÜ TajuRuum)

Fotod: Tõnu Tunnel

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Raamat “Tuletõrjedepood ja pritsikuurid Eestis”

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Raamat “Tuletõrjedepood ja pritsikuurid Eestis”


Koostaja: Eve Arpo
Tekstide autor: Karin Paulus
Kujundaja: Jaan Evart
Fotod: Kaido Haagen, Terje Ugandi, Silvia Pärmann

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Telling-installatsioon Tallinna toomkirikus

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) sisearhitektuuri, muinsuskaitse ja graafilise disaini osakonna üliõpilaste töötuba

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Telling-installatsioon Tallinna toomkirikus

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) sisearhitektuuri, muinsuskaitse ja graafilise disaini osakonna üliõpilaste töötuba

Juhendajad: Hilkka Hiiop (EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakond), Hannes Praks (EKA sisearhitektuuri osakond), Tiina-Mall Kreem (Eesti Kunstimuuseum, EKM), Kristjan Holm (EKA sisearhitektuuri osakond), Juhan Kilumets (Rändmeister OÜ)
Üliõpilased: Johanna Sepp, Ardo Hiiuväin, Elin-Harriet Helemäe, Ellen Sepp, Kaia Tungal, Martin Siplane, Maria Kesküla, Tiina Sakermaa, Taavi Tiidor, Aimur Takk
Koostööpartnerid: EKM, Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK), Eesti Keskkonnauuringute Keskus, Maksu- ja Tolliamet, Muinsuskaitseamet, Rändmeister, Tallinna Linnaarhiiv, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond, Tartu Ülikooli analüütilise keemia instituut ja geograafia osakond
Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Skåpeti mägihütid Norras

Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Sten-Mark Mändmaa, Indrek Mikk, Martin Tago, Liis Uustal, Maia Grimitliht, Kristo Rämson

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Skåpeti mägihütid Norras

KOKO arhitektid
Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Sten-Mark Mändmaa, Indrek Mikk, Martin Tago, Liis Uustal, Maia Grimitliht, Kristo Rämson

Sisearhitektuur: Raili Paling, Kadri Kaldam
Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Rotermanni elevaator

Raivo Kotov, Olga Batuhtina, Andrus Kõresaar

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Rotermanni elevaator

KOKO arhitektid
Raivo Kotov, Olga Batuhtina, Andrus Kõresaar

Sisearhitektuur: Raili Paling, Kadri Kaldam, SWISS PROPERTY
Fotod: Tõnu Tunnel

WINNER

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Toomas Tammise arhitektuurialane tegevus

Arhitekt ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan 2011–2017

Close

WINNER
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Toomas Tammise arhitektuurialane tegevus

Arhitekt ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan 2011–2017

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Velveti ja Uddu büroo

Mari Koger, Taavi Aunre

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Velveti ja Uddu büroo

UDDU
Mari Koger, Taavi Aunre

Fotod: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

WINNER

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Rahvusarhiiv Noora

Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe, Maarja Varkki

Close

WINNER
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Rahvusarhiiv Noora

Vaikla Studio
Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe, Maarja Varkki

Arhitektuur: Illimar Truverk, Sander Aas (Arhitekt 11), kaasa töötas Margus Soonets
Peaprojekteerija: Arhitekt 11
Projektijuht: Jüri Kull
Fotod: Tõnu Tunnel, Johan Huimerind

WINNER

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Roosi tänav Tartus

Karin Bachmann, Mirko Traks (Kino OÜ), Toomas Paaver, Tõnu Laanemäe (OÜ PAIK Arhitektid). Esialgse eskiisi autorid on lisaks nimetatule ka Edgar Kaare ja Terje Ong (OÜ TajuRuum)

Close

WINNER
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Roosi tänav Tartus

KINO OÜ, OÜ PAIK Arhitektid, TajuRuum OÜ
Karin Bachmann, Mirko Traks (Kino OÜ), Toomas Paaver, Tõnu Laanemäe (OÜ PAIK Arhitektid). Esialgse eskiisi autorid on lisaks nimetatule ka Edgar Kaare ja Terje Ong (OÜ TajuRuum)

Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Teater NUKU

Eliina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Teater NUKU

Grünberg
Eliina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar

Arhitektuur: Amhold ja Karisma Arhitektid
Fotod: Terje Ugandi ajakirjale Diivan, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Teater Ugala

Mait Summatavet

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Teater Ugala

Mait Summatavet

Arhitektid: Irina Raud, Kalju Luts, Inga Orav
Fotod: Meeli Küttim

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Rakvere Teatrikino

Raul Vaiksoo, kaasa töötasid Kristo Vaiksoo, Krista Aren

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Rakvere Teatrikino

Raul Vaiksoo, kaasa töötasid Kristo Vaiksoo, Krista Aren

Fotod: Kaido Haagen

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

LasnaVILJAmägi

Andrea Tamm, Ann Press (EKA sisearhitektuuri osakond)

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

LasnaVILJAmägi

Andrea Tamm, Ann Press (EKA sisearhitektuuri osakond)

Kunstiinstallatsioon Tallinnas Laagna teel Pallasti sillalt kulgeval trammitrepil: 2016. aasta kevadest sügiseni
Meeskond: Vabatahtlikud Tallinna elanikud
Juhendajad: Hannes Praks, Eik Hermann, Karli Luik
Fotod: Tõnu Tunnel, Markus Tamm

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Järveküla kool

Ahti Kooskora, Erko Luhaaru, Loona Kikkas, Maret Volens, Andres Volens

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Järveküla kool

SWECO Projekt
Ahti Kooskora, Erko Luhaaru, Loona Kikkas, Maret Volens, Andres Volens

Sisearhitektuur: Tuuli Trei, Margit Teikari
Maastikuarhitektuur: Piret Kirs, Ahti Kooskora
Fotod: Reio Avaste

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Korterelamu Pärnu rannapiirkonnas

Maarja Kask, Ralf Lõoke, Andro Mänd

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Korterelamu Pärnu rannapiirkonnas

Salto arhitektid
Maarja Kask, Ralf Lõoke, Andro Mänd

Fotod: Kaido Haagen, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Korterelamu Tallinnas, Suur-Laagri 12

Margit Mutso, Madis Eek

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Korterelamu Tallinnas, Suur-Laagri 12

Eek & Mutso
Margit Mutso, Madis Eek

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Eramu Nõmmel

Maarja Kask, Ralf Lõoke, Pelle-Sten Viiburg, Kristiina Arusoo

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Eramu Nõmmel

Salto arhitektid
Maarja Kask, Ralf Lõoke, Pelle-Sten Viiburg, Kristiina Arusoo

Sisearhitektuur: Raul Tiitus (Pink)
Fotod: Terje Ugandi

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Tartu kaubamaja Kvartal

Mihkel Tüür, Ott Kadarik; meeskond Mart Kadarik, Harri Kaplan, Aleksei Petrov, Konstantin Rõbkin, Tanel Trepp, Kristi Tuurmann, Meelis Vanker

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Tartu kaubamaja Kvartal

Kadarik Tüür Arhitektid
Mihkel Tüür, Ott Kadarik; meeskond Mart Kadarik, Harri Kaplan, Aleksei Petrov, Konstantin Rõbkin, Tanel Trepp, Kristi Tuurmann, Meelis Vanker

Sisearhitektuur: Liis Mägi, Kadri Tamme (Kadri Tamme Sisearhitektuur)
Insener: Hugo Olak (Tari projektbüroo)
Fotod: Kaido Haagen

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Näitused „Kogutud teosed“ ja „Ajavahe. Time Difference“

Kujundaja: Karli Luik

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Näitused „Kogutud teosed“ ja „Ajavahe. Time Difference“

AB Kontekst
Kujundaja: Karli Luik

Graafiline kujundus: Tuuli Aule
Kuraatorid: Helen Adamson (tekstiilikunst), Merike Alber (ehte- ja metallikunst), Airi Ligi (keraamika ja portselan), Anne Tiivel (naha- ja köitekunst, klaasikunst)
Fotod: Paul Kuimet

WINNER

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Eesti Rahva Muuseum

Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane

Close

WINNER
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Eesti Rahva Muuseum

Dorell.Ghotmeh.Tane Architects
Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane

Meeskond: Alexandros Mykoniatis, Cécile Combelle, Daisuke Sekine, David Agudo, Emma Bush, Emmanuelle Stalla-Bourdillon, Carlotta Fontana, Gaëtan Kohler, Helene Lennartsson, Mathias Klöpfel, Masayuki Ninomiya, Ricardo Guerra, Ross Perkin, Ryosuke Motohashi, Sarah Alexandra Castle, Sony Devabhakutuni, Valérie Mayer, Yasmin Sfar, Yuzu Fukunaga
Maastikuarhitektuur: Bas Smets (Bureau Bas Smets)
Eesti-poolne arhitektuuripartner: Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi (Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur) Meeskond: Siim Endrikson, Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Eela Samblik, Sander Treijar, Liis Voksepp
Eesti-poolne sisearhitektuuripartner: Pille Lausmäe (Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo) Meeskond: Kadi Karmann, Pille Lausmäe, Ville Lausmäe, Kerli Lepp, Kristina Roots
Eesti-poolne maastikuarhitektuuripartner: Karin Bachmann, Mirko Traks (KINO maastikuarhitektid) Meeskond: Karin Bachmann, Henn Runnel, Uku Mark Pärtel, Mirko Traks
Fotod: BTH Studio, Kaido Haagen, Maris Tomba, Berta Vosman

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Eesti, Läti ja Leedu ühisnäitus 15. rahvusvahelisel Veneetsia arhitektuuribiennaalil ja „Operatiivarhiiv“, näitus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis

Kuraatorid: Kārlis Bērziņš, Jurga Daubaraitė, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Niklāvs Paegle, Dagnija Smilga, Johan Tali, Laila Zariņa, Jonas Žukauskas

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Eesti, Läti ja Leedu ühisnäitus 15. rahvusvahelisel Veneetsia arhitektuuribiennaalil ja „Operatiivarhiiv“, näitus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis

Kuraatorid: Kārlis Bērziņš, Jurga Daubaraitė, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Niklāvs Paegle, Dagnija Smilga, Johan Tali, Laila Zariņa, Jonas Žukauskas

Komissarid: Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus, Tallinn), Jānis Dripe (Läti Kultuuriministeerium, Riia), Ona Lozuraitytė ja Jonas Žukauskas (Architecture Fund, Vilnius)
Produtsendid: Architecture Fund, Eesti Arhitektuurikeskus, projektijuht Karin Kahre
Fotod: Jonas Zukauskas, Ansis Starks, David Grandorge, Johan Tali

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Näitus “Face-to-Face: Balti börsihoone lugu”

Maarja Kask, Ralf Lõoke (Salto arhitektid), Neeme Külm

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Näitus “Face-to-Face: Balti börsihoone lugu”

Maarja Kask, Ralf Lõoke (Salto arhitektid), Neeme Külm

Näituse teostus: Valge Kuup (Kaarel Eelma, Villem Säre), Dénes Farkas, Tõnu Narro, Margus Passer, Mihkel Säre, Raivo Väliste, HN Steel, Tehnolabor
Projektimeeskond: Kadri Kütt, Carl-Dag Lige, Triin Ojari, Indrek Sirkel, Anu Vahtra
Fotod: Anu Vahtra

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Maailma loomine. Näitus projekteerimise ajaloost

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Maailma loomine. Näitus projekteerimise ajaloost


Kuraator: Kalle Komissarov
Näituse kujundus: Edina Dufala-Pärn
Graafiline kujundus: Kristjan Mändmaa, Moonika Maidre
Fotod: Reio Avaste, Stanislav Stepaško

WINNER

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Arhitektuurikool

Ainekava töögrupp: Kadri Klementi, Kaire Nõmm, Toomas Tammis, Hannes Praks, koostöös Eesti Arhitektuurikeskusega

Close

WINNER
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Arhitektuurikool

Ainekava töögrupp: Kadri Klementi, Kaire Nõmm, Toomas Tammis, Hannes Praks, koostöös Eesti Arhitektuurikeskusega

Gümnaasiumi valikaine „Arhitektuur kui elukeskkond“: ainekava ja õpetajaraamatu koostamine
Fotod: Kaire Nõmm, Reio Avaste

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

„Kohtumised“. Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus

Kontseptsioon: David Crawley, Christine Gräfenhain, Markus Kaasik, Raul Kalvo, Andres Kurg, Andres Ojari, Sander Paas, Marko Raat, Ilmar Valdur, Linnar Viik

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

„Kohtumised“. Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus

Kontseptsioon: David Crawley, Christine Gräfenhain, Markus Kaasik, Raul Kalvo, Andres Kurg, Andres Ojari, Sander Paas, Marko Raat, Ilmar Valdur, Linnar Viik

Juhtkuraator: Kristel Rattus (Eesti Rahva Muuseum)
Arhitektuur: Toomas Adrikorn, Gert Guriev, Markus Kaasik, Raul Kalvo, Kaarle Kannelmäe, Riin Kersalu, Kerstin Kivila, Karin Harkmaa, Taavi Lõoke, Andres Ojari, Juhan Rohtla, Siim Tiisvelt, Ilmar Valdur, Pirko Võmma (3+1 arhitektid)
Valgusarhitektuur: Christine Gräfenhain
Fotod: 3+1 arhitektid, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

 

Näitus Uurali kaja

Arhitektuurne kontseptsioon ja lavastuslik ülesehitus Jan Graps, Ken Ruut, Anne Määrmann

Close

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Näitus Uurali kaja

JANKEN Wisespace
Arhitektuurne kontseptsioon ja lavastuslik ülesehitus Jan Graps, Ken Ruut, Anne Määrmann

Kuraatorid: Art Leete (Tartu Ülikool), Svetlana Karm (ERM)
Graafiline kontseptsioon ja visuaalne multimeedia: Velvet
Näituse fotopanoraamid: Peeter Laurits
Helikujundus: Taavi Tulev
Täielik autorite loetelu: http://www.echooftheurals.com
Fotod: Kaido Haagen