Eesti Arhitektuuripreemiad 2018


Veebinäitus tutvustab Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu, Eesti Sisearhitektide Liidu ning Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali 2018. aasta preemiatele nomineeritud töid ning annab seeläbi ülevaate Eesti arhitektuurivaldkonna paremikust viimastel aastatel.

Võitjad avaldame peale Salme Kultuurikeskuses 6. detsembril toimuva Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 auhinnatseremoonia lõppu.

Suurtoetajad

Toetajad

VÕITJA

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Kulla leerimaja

Liis Tarbe

Sulge

VÕITJA
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Kulla leerimaja

Karlerik Tarbe
Liis Tarbe

VASTUTAV ARHITEKT:: Kalle Kadalipp (VMT Ehitus)
FOTOD:: Terje Ugandi
EHITAJA:: Silindia Ehitus

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Lusthoone saun

Peeter Pere, Eva Kedelauk

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Lusthoone saun

Peeter Pere Arhitektid
Peeter Pere, Eva Kedelauk

FOTOD:: Tõnu Tunnel
EHITAJA:: Bauest

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Tüüne-Kristin Vaikla doktoritöö “Re-purposing Space: the Role and Potential of Spatial Intervention”

Tüüne-Kristin Vaikla

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Tüüne-Kristin Vaikla doktoritöö “Re-purposing Space: the Role and Potential of Spatial Intervention”

Tüüne-Kristin Vaikla

Juhendajad:: Mart Kalm, Ranulph Glanville
Toimetaja:: Epp Lankots
Fotod:: Martin Siplane, Vaikla Stuudio

ÄRAMÄRGITUD TÖÖ

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Sfäär Resto

Ott Kangur

Sulge

ÄRAMÄRGITUD TÖÖ
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Sfäär Resto

Ott Kangur

Fotod:: Terje Ugandi ajakirjale Diivan, Renee Altrov

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Restoran Härg

Ines Käärma (Ace of Space), Aap Piho

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Restoran Härg

Ines Käärma (Ace of Space), Aap Piho

Ehitaja:: Merko Ehitus
Fotod:: Terje Ugandi

ÄRAMÄRGITUD TÖÖ

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Raamat ja näitus “Uus Vaev. Eesti noor disain 1980. aastatel”

Jüri Kermik

Sulge

ÄRAMÄRGITUD TÖÖ
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Raamat ja näitus “Uus Vaev. Eesti noor disain 1980. aastatel”

Jüri Kermik

Näituse kujundus:: Karin Harkmaa ja Ilmar Valdur (3+1 Arhitektid)
Näituse toimkond:: Kai Lobjakas, Ketli Tiitsar, Toomas Übner, Ago Märjama
Graafiline disain:: Stuudio Stuudio
Fotod:: Paul Kuimet, Endel Apsalon

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Peetri pink

Taso Mähar

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Peetri pink

Taso Mähar

Valmistaja:: Berg Interiors
Fotod:: Maris Tomba

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Palverännumaja

Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann, Laura Ojala

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Palverännumaja

KAOS Arhitektid
Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann, Laura Ojala

Arhitektuur:: KAOS Arhitektid
Insenerid:: Projekt O2
Ehitaja:: Eviko
Fotod:: Terje Ugandi ajakirjale DIivan

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Näitus „Uude Maailma! Eesti arhitektid Torontos“ Arhitektuurimuuseumis

Lembit-Kaur Stöör, Silver Liiberg

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Näitus „Uude Maailma! Eesti arhitektid Torontos“ Arhitektuurimuuseumis

ÖÖ-ÖÖ Arhitektid
Lembit-Kaur Stöör, Silver Liiberg

Kuraator:: Jarmo Kauge (Eesti Arhitektuurimuuseum)
Graafiline disain:: Laura Pappa
Näituse fotod:: Kaido Haagen
Teostus:: Bart.ee
Fotod:: Reio Avaste / Eesti Arhitektuurimuuseum

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Näitus „100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918-2018“ Lennusadamas

Janno Roos, Andres Labi

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Näitus „100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918-2018“ Lennusadamas

Ruumilabor
Janno Roos, Andres Labi

Graafiline disain ja illustratsioonid:: Polaar
Teraslaevade tootja:: HN Steel
Fotod:: Erlend Staub

VÕITJA

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Näitus “Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna graafikatriennaali” Kumus

Raul Kalvo, Helen Oja

Sulge

VÕITJA
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Näitus “Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna graafikatriennaali” Kumus

Raul Kalvo, Helen Oja

Kuraatorid:: Eha Komissarov, Elnara Taidre
Graafiline disain:: Laura Pappa, Elisabeth Klement
Teostuse tehnilised juhid:: Valmar Pappel, Andres Amos (Kumu kunstimuuseum)
Fotod:: Stanislav Stepaško ©Eesti Kunstimuuseum

VÕITJA

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Lutheri masinasaal

avaliku ala ja büroode sisearhitektuur Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Liis Voksepp, Marianna Zvereva, Anna Endrikson, Jüri Nigulas, Andres Ristov, Sander Treijar (Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur); kohvik, näituseala ja istumisalade sisearhitektuur Kadri Tamme (Kadri Tamme Sisearhitektuur)

Sulge

VÕITJA
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Lutheri masinasaal

avaliku ala ja büroode sisearhitektuur Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Liis Voksepp, Marianna Zvereva, Anna Endrikson, Jüri Nigulas, Andres Ristov, Sander Treijar (Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur); kohvik, näituseala ja istumisalade sisearhitektuur Kadri Tamme (Kadri Tamme Sisearhitektuur)

Konstruktsioonid:: Maari Idnurm, Merith Auksmann, Eerik Kask (Ekspertiis ja projekt)
Ehitaja:: Nordecon
Fotod:: Terje Ugandi ajakirjale Diivan, Maris Tomba

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Kontoripinnad Creative Fuel Kultuurikatlas

Tomomi Hayashi, Mari Põld, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Kontoripinnad Creative Fuel Kultuurikatlas

Tomomi Hayashi, Mari Põld, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Metallkonstruktsioonid (vahekorrused ja trepid):: Koddi
Ehitajad:: Astlanda Ehitus, Rand&Tuulberg
Fotod:: Kristiin Kõosalu

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Hariduslik-mänguline keskkond “Laste Vabariik” Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis

Aet Ader, Karin Tõugu, Mari Hunt, Kadri Klementi, Mari Möldre, Helena Koop, Nele Šverns

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Hariduslik-mänguline keskkond “Laste Vabariik” Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis

b210
Aet Ader, Karin Tõugu, Mari Hunt, Kadri Klementi, Mari Möldre, Helena Koop, Nele Šverns

Kuraatorid:: Ehti Järv, Kristi Paatsi, Sireli Uusmaa
Graafiline disain ja illustratsioonid:: Kristina Tort
Fotod:: Maris Tomba

VÕITJA

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Eramu Viimsis

Kärt Tähema

Sulge

VÕITJA
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eramu Viimsis

Kärt Tähema

Arhitektuur:: Mateusz Kuo Stolarski (Tamizo Architects)
Ehitaja:: Nordecon Betoon
Fotod:: Terje Ugandi

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Eramu Nõmmel

Riina Harik, kaasa töötas Kadri Ruusna

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eramu Nõmmel

Saha In
Riina Harik, kaasa töötas Kadri Ruusna

Arhitektuur:: Emil Urbel, Andrus Mark (Arhitektibüroo Emil Urbel)
Ehitaja:: 1Partner
Fotod:: Katrin Uusoja

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Eramu Kakumäel

Rasmus Tamme, Kristina Oolu, Karolin Kõll, Janika Verzun

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eramu Kakumäel

ARS Projekt
Rasmus Tamme, Kristina Oolu, Karolin Kõll, Janika Verzun

Arhitektuur:: ARS Projekt
Eritellimusmööbel:: Argo Mööbel
Ehitaja:: Andrus Meier (Sumer Ehitus)
Fotod:: Adriano Carafoli

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss

Raili Paling, Kadri Kaldam, Kärt Loopalu

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss

KOKO arhitektid
Raili Paling, Kadri Kaldam, Kärt Loopalu

Arhitektuur:: Raivo Kotov, Olga Batuhtina, Alo Sidorov, Andrus Kõresaar (KOKO arhitektid)
Maastikuarhitektuur:: Eleriin Tekko
Projektijuht:: Jaanus Männik
Ehitaja:: Oma Ehitaja
Fotod:: Vahur Lõhmus / Eesti Ajaloomuuseum, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ruumid Tallinnas Kultuurikatlas, Brüsselis Justus Lipsiuse, Europa hoones ja Eesti esinduses

Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla (Vaikla Stuudio), Mikk Meelak (Platvorm); kaasa töötasid Ann Mirjam Vaikla, Kaia Tungal, Kadri Tikerpuu, Elo-Liis Parmas (Vaikla Stuudio), Raul Kalvo, Marti Kaljuve, Mikk Pärast, Andreas Wagner, Agnes Ratas (Platvorm)

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ruumid Tallinnas Kultuurikatlas, Brüsselis Justus Lipsiuse, Europa hoones ja Eesti esinduses

Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla (Vaikla Stuudio), Mikk Meelak (Platvorm); kaasa töötasid Ann Mirjam Vaikla, Kaia Tungal, Kadri Tikerpuu, Elo-Liis Parmas (Vaikla Stuudio), Raul Kalvo, Marti Kaljuve, Mikk Pärast, Andreas Wagner, Agnes Ratas (Platvorm)

Fotod: : Ingel Vaikla, Annika Haas, Agnes Ratas

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi püsiekspositsioon

Tarmo Piirmets, kaasa töötasid Inna Fleišer, Jekaterina Zakilova

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi püsiekspositsioon

Tarmo Piirmets, kaasa töötasid Inna Fleišer, Jekaterina Zakilova

Arhitektuur:: Anto Savi, Margus Soonets, Jürgen Lepper, Maiu Hirtentreu (BOA Arhitektid)
Ehitaja:: Virko Vähi (Riksen)
Fotod: : Maris Tomba

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi kinosaal

Kariina-Kristiina Kaufmann, Kadi Karmann, Peeter Klaas, Ville Lausmäe

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi kinosaal

VL sisearhitektuur
Kariina-Kristiina Kaufmann, Kadi Karmann, Peeter Klaas, Ville Lausmäe

Arhitektuur:: Anto Savi, Margus Soonets, Jürgen Lepper, Maiu Hirtentreu (BOA Arhitektid)
Akustika:: Marko Ründva, Gerda Kaasik (Akukon)
Ehitaja:: Kaido Kann, Eggert Kalmo, Fredy Maalt (OMA Ehitaja)
Fotod:: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Äripäeva kontor

Hannelore Kääramees, Illimar Truverk, Tiiu Saal, Kaur Käärma

Sulge

NOMINENT
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Äripäeva kontor

Arhitekt 11
Hannelore Kääramees, Illimar Truverk, Tiiu Saal, Kaur Käärma

Fotod:: Terje Ugandi, Tõnu Tunnel

VÕITJA

Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Vello Asi nimeline tudengipreemia 2018

Eesti Sisearhitektide Liidu Vello Asi nimeline tudengipreemia

Karolin Kull

Sulge

VÕITJA
Eesti Sisearhitektide Liidu preemiad

Eesti Sisearhitektide Liidu Vello Asi nimeline tudengipreemia

Karolin Kull

Fotod: Päär Keedus, Karolin Kull, Are Tralla

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Arhitekti aastapreemia 2018

Eleringi peahoone

Autor: Karli Luik (Molumba), kaasautorid: Martin McLean (Molumba) ja Kaidi Poobus-Sopp (Novarc)

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eleringi peahoone

Molumba
Autor: Karli Luik (Molumba), kaasautorid: Martin McLean (Molumba) ja Kaidi Poobus-Sopp (Novarc)

Sisearhitektuur: Eeva Masso (Eeoo Stuudio)
Maastikuarhitektuur: Martin Allik
Fotod: Tõnu Tunnel, Kalle Veesaar

VÕITJA

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Arhitekti aastapreemia 2018

Installatsioon Tootem

Autorid: Aet Ader, Mari Hunt, Zane Kalnina, Kadri Klementi, Nele Šverns, Karin Tõugu

Sulge

VÕITJA
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Installatsioon Tootem

b210
Autorid: Aet Ader, Mari Hunt, Zane Kalnina, Kadri Klementi, Nele Šverns, Karin Tõugu

Insener: Egon Kivi, Sputnik Architecture
Fotod: Mari Hunt, Nele Šverns

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Arhitekti aastapreemia 2018

Rapla riigigümnaasium

Arhitektuur: Ralf Lõoke, Maarja Kask, Andro Mänd, Kaisa Simon

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Rapla riigigümnaasium

Salto AB
Arhitektuur: Ralf Lõoke, Maarja Kask, Andro Mänd, Kaisa Simon

Sisearhitektuur: Pille Lausmäe, Kerli Lepp / Pille Lausmäe SAB
Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Arhitekti aastapreemia 2018

Suvila Murastes

Arhitektid: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Rene Sauemägi

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Suvila Murastes

KUU Arhitektid
Arhitektid: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Rene Sauemägi

Sisearhitekt: Aet Piel / Aet Piel Disain
Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Arhitekti aastapreemia 2018

Tartu Mart Reiniku kooli staadionihoone

Arhitektuur: Tõnis Arjus ja UNStudio

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Tartu Mart Reiniku kooli staadionihoone

Arhitektuur: Tõnis Arjus ja UNStudio

Arhitektuursed sõlmed: ENAR Envolventes
Konstruktiivne osa: Ivo Roolaht / Roolaht ja Partnerid
Fotod: Maris Tomba

VÕITJA

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Arhitekti aastapreemia 2018

Vastseliina piiskopilinnuse palverännumaja

Autorid: Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann, Laura Ojala

Sulge

VÕITJA
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Vastseliina piiskopilinnuse palverännumaja

KAOS Arhitektid
Autorid: Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann, Laura Ojala

Konstruktsioonid: Constructive
Fotod: Tiit Sild, Maris Tomba, Terje Ugandi

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Arhitekti aastapreemia 2018

A.M. Lutheri mööblivabriku masinasaali rekonstrueerimine

Arhitektuur, avaliku ala ja büroode sisearhitektuur: Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Liis Voksepp, Marianna Zvereva, Anna Endrikson, Jüri Nigulas, Andres Ristov, Sander Treijar

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

A.M. Lutheri mööblivabriku masinasaali rekonstrueerimine

Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur
Arhitektuur, avaliku ala ja büroode sisearhitektuur: Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Liis Voksepp, Marianna Zvereva, Anna Endrikson, Jüri Nigulas, Andres Ristov, Sander Treijar

Kohvik, näituseala, istumisalade sisearhitektuur: Kadri Tamme / Kadri Tamme Sisearhitektuur
Konstruktsioonid: Maari Idnurm, Merith Auksmann / Ekspertiis ja projekt
Fotod: Tõnu Tunnel, Maris Tomba, Terje Ugandi

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Arhitekti aastapreemia 2018

Korterelamu Tartus

Autorid: Ralf Lõoke, Maarja Kask, Helin Vahter, Ragnar Põllukivi

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Korterelamu Tartus

Salto AB
Autorid: Ralf Lõoke, Maarja Kask, Helin Vahter, Ragnar Põllukivi

Fotod: Terje Ugandi

VÕITJA

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

VÄIKE 2018

Eisma sipelgakuuri juurdeehitus

Autor: Indrek Allmann

Sulge

VÕITJA
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eisma sipelgakuuri juurdeehitus

Arhitektuuribüroo Pluss
Autor: Indrek Allmann

Fotod: Indrek Allmann, Päär-Joonap Keedus

VÕITJA

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

VÄIKE 2018

Eisma väikevormid

Autor: Indrek Allmann

Sulge

VÕITJA
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Eisma väikevormid

Arhitektuuribüroo Pluss
Autor: Indrek Allmann

Fotod: Indrek Allmann, Päär-Joonap Keedus

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

VÄIKE 2018

Heitmaa. Näitus Eesti Arhitektuurimuuseumis 27.01.-25.03.2018

Ruumiinstallatsioon ja fotod: Paco Ulman

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Heitmaa. Näitus Eesti Arhitektuurimuuseumis 27.01.-25.03.2018

Ruumiinstallatsioon ja fotod: Paco Ulman

Kuraator: Carl-Dag Lige
Graafiline kujundus: Koit Randmäe
Heli: Tanel Paliale, Holger Loodus
Fotod: Paco Ulman

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

VÄIKE 2018

Installatsioon Minusoid on sinusoid

Autorid: Merilin Kaup, Mariann Tihane, Annika Kangur, Liina Soosaar, Madis Vahtramäe

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Installatsioon Minusoid on sinusoid

Autorid: Merilin Kaup, Mariann Tihane, Annika Kangur, Liina Soosaar, Madis Vahtramäe

Fotod: Patrik Tamm

VÕITJA

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

VÄIKE 2018

Installatsioon Tootem

Autorid: Aet Ader, Mari Hunt, Zane Kalnina, Kadri Klementi, Nele Šverns, Karin Tõugu

Sulge

VÕITJA
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Installatsioon Tootem

b210
Autorid: Aet Ader, Mari Hunt, Zane Kalnina, Kadri Klementi, Nele Šverns, Karin Tõugu

Insener: Egon Kivi, Sputnik Architecture
Fotod: Mari Hunt, Nele Šverns

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

VÄIKE 2018

Rein Ottosoni purjespordikooli abihoone

Autor: Oliver Alver

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Rein Ottosoni purjespordikooli abihoone

Autor: Oliver Alver

Fotod: Oliver Alver

ÄRAMÄRGITUD TÖÖ

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

VÄIKE 2018

Skulpturaalne vaateplatvorm Tõrva korsten

Autorid: Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving, Kaidi Põder / Arhitekt Must ja Reino Rass / Novarc Group

Sulge

ÄRAMÄRGITUD TÖÖ
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Skulpturaalne vaateplatvorm Tõrva korsten

Arhitekt Must
Autorid: Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving, Kaidi Põder / Arhitekt Must ja Reino Rass / Novarc Group

Insener: Novarc Group
Fotod: Tiit Veermäe

NOMINENT

Eesti Arhitektide Liidu preemiad

VÄIKE 2018

Grillimaja

Autorid: Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör, Madli Kaljuste

Sulge

NOMINENT
Eesti Arhitektide Liidu preemiad

Grillimaja

ÖÖ-ÖÖ Arhitektid
Autorid: Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör, Madli Kaljuste

Sepisdetailid: Heigo Jelle
Fotod: Ülo-Tarmo Stöör

VÕITJA

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Annelinna kergliiklustee

Terje Ong, Robert Kähr

Sulge

VÕITJA
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Annelinna kergliiklustee

TajuRuum
Terje Ong, Robert Kähr

Peaprojekteerija:: Keskkonnaprojekt
Lähtealus:: Annelinna visioonivõistluse võidutöö ja selle edasiarendus (2014) ning eelnevalt koostatud Tartu linna kavandatavate kergliiklusteede eskiisprojekt (Artes Terrae, 2014)
Fotod:: Erge Jõgela

VÕITJA

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Teemanti park

Liina Einla, Edgar Kaare, Liisa Sekavin, Kerli Irbo

Sulge

VÕITJA
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Teemanti park

TajuRuum
Liina Einla, Edgar Kaare, Liisa Sekavin, Kerli Irbo

Photos:: Erge Jõgela

VÕITJA

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Naerumaa lasteaed ja linnaväljak

Edgar Kaare, Terje Ong

Sulge

VÕITJA
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Naerumaa lasteaed ja linnaväljak

Edgar Kaare, Terje Ong

Arhitektuur:: BOA
Sisearhitektuur:: Lennuk Sisearhitektid
Fotod:: Erge Jõgela

VÕITJA

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Mäetaguse põhikooli välisruum

Edgar Kaare, Liina Einla, Timo Saabas, Terje Ong

Sulge

VÕITJA
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Mäetaguse põhikooli välisruum

TajuRuum
Edgar Kaare, Liina Einla, Timo Saabas, Terje Ong

Fotod:: Erge Jõgela

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Keila raudteejaama ümbrus

Heiki Kalberg, Merle Karro-Kalberg

Sulge

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Keila raudteejaama ümbrus

AB Artes Terrae
Heiki Kalberg, Merle Karro-Kalberg

Teede inseneriosa:: Indrek Oden (Roadplan)
Fotod:: Erge Jõgela

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Tartu Vaksali väljak

maastikuarhitektid Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann ja Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus

Sulge

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Tartu Vaksali väljak

KINO maastikuarhitektid
maastikuarhitektid Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann ja Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus

Fotod:: Erge Jõgela, Taevakaamera

VÕITJA

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Rekonstrueeritud Tartu kaarsilla esimene heli- ja valguskujundus

Martin Rästa, Aivar Tõnso, Liisi Küla, Roman-Sten Tõnissoo, Sten Saarits

Sulge

VÕITJA
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Rekonstrueeritud Tartu kaarsilla esimene heli- ja valguskujundus

Martin Rästa, Aivar Tõnso, Liisi Küla, Roman-Sten Tõnissoo, Sten Saarits

Valgustamise ja helindamise tehniline kontseptsioon:: Tipriit Valgusdisain OÜ, Audio System Design OÜ, Elinvar OÜ
Ehitaja:: AS Trev-2 Grupp

VÕITJA

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Aastapreemia 2018

Jõululinn Tartu

Ruumiline kontseptsioon: Karin Bachmann (KINO maastikuarhitektid), Kerli Irbo (TajuRuum), väikevormid: Tõnis Arjus, Anna-Liisa Unt (Tartu linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond), programm ja projektijuhtimine: Maris Peebo, Ragnar Kekkonen, Katrin Vask (Tiigi Seltsimaja)

Sulge

VÕITJA
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Jõululinn Tartu

Ruumiline kontseptsioon: Karin Bachmann (KINO maastikuarhitektid), Kerli Irbo (TajuRuum), väikevormid: Tõnis Arjus, Anna-Liisa Unt (Tartu linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond), programm ja projektijuhtimine: Maris Peebo, Ragnar Kekkonen, Katrin Vask (Tiigi Seltsimaja)

Photos:: Uku Peterson

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Tudengipreemia 2018

Pärnu rannaala visioonivõistluse töö “Uide”

Kertu Kruus, Liisa Sekavin, Kaja Veddel, Merlin Nerep

Sulge

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Pärnu rannaala visioonivõistluse töö “Uide”

Kertu Kruus, Liisa Sekavin, Kaja Veddel, Merlin Nerep

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Tudengipreemia 2018

Hortus Vitae. Kristiine City piirkonna maastikuarhitektuurne visioon

Edith Tanner, Kristella Jurkatamm

Sulge

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Hortus Vitae. Kristiine City piirkonna maastikuarhitektuurne visioon

Edith Tanner, Kristella Jurkatamm

Juhendajad:: Kristi Grišakov, Edgar Kaare.

VÕITJA

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Tudengipreemia 2018

Magistritöö “Putukate linn – elurikkust toetav planeerimine”

Maarja Tüür

Sulge

VÕITJA
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Magistritöö “Putukate linn – elurikkust toetav planeerimine”

Maarja Tüür

Juhendajad:: Kristiina Hellström, Lauri Klein, Kristi Grišakov.

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Tudengipreemia 2018

100 Kratti

Hanna Veske

Sulge

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

100 Kratti

Hanna Veske

Juhendajad:: Ülle Grišakov, Margus Triibmann

NOMINENT

Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Tudengipreemia 2018

Eesti Vabariigi loojatele pühendatud mälestusmärgi ideekonkursi võistlustöö “Aja Lehed“

Kertu Kruus, Liisa Sekavin

Sulge

NOMINENT
Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiad

Eesti Vabariigi loojatele pühendatud mälestusmärgi ideekonkursi võistlustöö “Aja Lehed“

Kertu Kruus, Liisa Sekavin

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

A.M. Lutheri mööblivabriku masinasaali rekonstrueerimine

Arhitektuur, avaliku ala ja büroode sisearhitektuur: Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Liis Voksepp, Marianna Zvereva, Anna Endrikson, Jüri Nigulas, Andres Ristov, Sander Treijar

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

A.M. Lutheri mööblivabriku masinasaali rekonstrueerimine

Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur
Arhitektuur, avaliku ala ja büroode sisearhitektuur: Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Liis Voksepp, Marianna Zvereva, Anna Endrikson, Jüri Nigulas, Andres Ristov, Sander Treijar

Kohvik, näituseala, istumisalade sisearhitektuur: Kadri Tamme / Kadri Tamme Sisearhitektuur
Konstruktsioonid: Maari Idnurm, Merith Auksmann / Ekspertiis ja projekt
Fotod: Tõnu Tunnel, Maris Tomba, Terje Ugandi

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ruumid Tallinnas Kultuurikatlas, Brüsselis Justus Lipsiuse, Europa hoones ja Eesti esinduses

Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla (Vaikla Stuudio), Mikk Meelak (Platvorm); kaasa töötasid Ann Mirjam Vaikla, Kaia Tungal, Kadri Tikerpuu, Elo-Liis Parmas (Vaikla Stuudio), Raul Kalvo, Marti Kaljuve, Mikk Pärast, Andreas Wagner, Agnes Ratas (Platvorm)

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ruumid Tallinnas Kultuurikatlas, Brüsselis Justus Lipsiuse, Europa hoones ja Eesti esinduses

Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla (Vaikla Stuudio), Mikk Meelak (Platvorm); kaasa töötasid Ann Mirjam Vaikla, Kaia Tungal, Kadri Tikerpuu, Elo-Liis Parmas (Vaikla Stuudio), Raul Kalvo, Marti Kaljuve, Mikk Pärast, Andreas Wagner, Agnes Ratas (Platvorm)

Fotod: : Ingel Vaikla, Annika Haas, Agnes Ratas

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Eleringi peahoone

Autor: Karli Luik (Molumba), kaasautorid: Martin McLean (Molumba) ja Kaidi Poobus-Sopp (Novarc)

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Eleringi peahoone

Molumba
Autor: Karli Luik (Molumba), kaasautorid: Martin McLean (Molumba) ja Kaidi Poobus-Sopp (Novarc)

Sisearhitektuur: Eeva Masso (Eeoo Stuudio)
Maastikuarhitektuur: Martin Allik
Fotod: Tõnu Tunnel, Kalle Veesaar

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Korterelamu Tartus

Autorid: Ralf Lõoke, Maarja Kask, Helin Vahter, Ragnar Põllukivi

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Korterelamu Tartus

Salto AB
Autorid: Ralf Lõoke, Maarja Kask, Helin Vahter, Ragnar Põllukivi

Fotod: Terje Ugandi

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Tüüne-Kristin Vaikla doktoritöö “Re-purposing Space: the Role and Potential of Spatial Intervention”

Tüüne-Kristin Vaikla

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Tüüne-Kristin Vaikla doktoritöö “Re-purposing Space: the Role and Potential of Spatial Intervention”

Tüüne-Kristin Vaikla

Juhendajad:: Mart Kalm, Ranulph Glanville
Toimetaja:: Epp Lankots
Fotod:: Martin Siplane, Vaikla Stuudio

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Äripäeva kontor

Hannelore Kääramees, Illimar Truverk, Tiiu Saal, Kaur Käärma

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Äripäeva kontor

Arhitekt 11
Hannelore Kääramees, Illimar Truverk, Tiiu Saal, Kaur Käärma

Fotod:: Terje Ugandi, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Korterelamu T52

Martin Aunin

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Korterelamu T52

Martin Aunin

Arhitektuur: Martin Aunin, Marti Kahu, Margid Saar
Sisearhitektuur: Eerik Olle, Ahti Peetersoo
Konstruktor: Neoprojekt
Ehitaja: Merko Eesti
Fotod: Kaido Haagen, Maris Tomba

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Tallinna Metsakalmistule kavandatud teadmata matmiskohaga Eesti riigivanemate kenotaaf

Joel Kopli, Juhan Rohtla, Koit Ojaliiv, Eik Hermann

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Tallinna Metsakalmistule kavandatud teadmata matmiskohaga Eesti riigivanemate kenotaaf

KUU Arhitektid
Joel Kopli, Juhan Rohtla, Koit Ojaliiv, Eik Hermann

Construction: Risto Tali, Ivo Tšetõrkin, Rait Siska, Tauno Tali / MTÜ Porta Longi Montis
Vertical planning: Erik Bauman / Teedeprojekt
Constructive part: Andres Läänesaar, Ülar Vihul / Inseneribüroo Pluss
Graafiline disain: Triinu Silla / TRIKK
Fotod: Tõnu Tunnel, Joel Kopli

VÕITJA

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi arhitektuur, sisearhitektuur ja välialad

Anto Savi, Margus Soonets, Jürgen Lepper

Sulge

VÕITJA
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi arhitektuur, sisearhitektuur ja välialad

BOA Arhitektid
Anto Savi, Margus Soonets, Jürgen Lepper

Välialad: Kersti Lootus, Lidia Zarudnaya, Ivi Vartsen, Siim Lootus, Kalle Pruuden, Margus Triibmann (Lootusprojekt)
Sisearhitektuur: Kariina-Kristiina Kaufmann, Kadi Karmann, Peeter Klaas, Ville Lausmäe (VL Sisearhitektuur)
Ehitaja: Oma Ehitaja
Fotod: Jüri Seljamaa, Reio Avaste, Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Eramu Nõmmel

Ott Kadarik, Mihkel Tüür / Kadarik Tüür Arhitektid; kaasautorid Krista Kohv, Kristi Tuurmann, Tanel Trepp

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Eramu Nõmmel

Ott Kadarik, Mihkel Tüür / Kadarik Tüür Arhitektid; kaasautorid Krista Kohv, Kristi Tuurmann, Tanel Trepp

Sisearhitektuur: Kaire Kemp-Tišler, www.artaku.ee
Fotod: Tõnu Tunnel

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Installatsioon “Heat Wave” Pariisis, Seine’i kaldapealsel 7.12.2017–21.01.2018, festivali „Loov Eesti“ raames

Ralf Lõoke, Maarja Kask, Neeme Külm

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Installatsioon “Heat Wave” Pariisis, Seine’i kaldapealsel 7.12.2017–21.01.2018, festivali „Loov Eesti“ raames

Ralf Lõoke, Maarja Kask, Neeme Külm

Fotod: Brigitte Baudesson

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Korterelamu Nova Maja

Martin Aunin

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Korterelamu Nova Maja

Martin Aunin

Architecture: Martin Aunin, Marti Kahu, Margid Saar, Kristi Kalamees
Interiot architecture: Eerik Olle, Ahti Peetersoo
Engineering: Neoprojekt
Ehitaja: Nordecon
Fotod: Kaido Haagen, Sven Soome

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Näitus ja kataloog “Klassikud. Helle ja Taevo Gans” Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 18.11.2017-11.02.2018

Helen Oja

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Näitus ja kataloog “Klassikud. Helle ja Taevo Gans” Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 18.11.2017-11.02.2018

Helen Oja

Kuraator: Kai Lobjakas
Graafiline disain: Kerli Virk
Kataloogi koostaja: Karin Paulus
Fotod: Paul Kuimet

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Näituse “Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid” kujundus Kumu kunstimuuseumis 22.09.17–14.01.18

Terje Kallast-Luure (ruum), Mari Kaljuste (graafika)

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Näituse “Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid” kujundus Kumu kunstimuuseumis 22.09.17–14.01.18

Terje Kallast-Luure (ruum), Mari Kaljuste (graafika)

Kuraatorid: Detmar Westhoff, Eva Knels (assistent, Westhoff Fine Arts), Liis Pählapuu (Kumu kunstimuuseum)
Fotod: Stanislav Stepaško

NOMINENT

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Peapreemia 2018

Väljak superministeeriumi ees

Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu

Sulge

NOMINENT
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Väljak superministeeriumi ees

Kino maastikuarhitektid
Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu

Graafiline disain: Martin Rästa
Arhitektuur: Karisma Arhitektid
Ehitaja: FUND
Fotod: Tõnu Tunnel, Juhan Teppart

VÕITJA

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Tegevuspreemia 2018

Näitus ja raamat “Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas” Arhitektuurimuuseumis

Oliver Orro

Sulge

VÕITJA
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Näitus ja raamat “Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas” Arhitektuurimuuseumis

Eesti Kunstiakadeemia
Oliver Orro

Näituse kujundus: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla (KUU arhitektid)
Graafiline disain: Triinu Silla (TRIKK)
Kaasaegsed fotod: Martin Siplane
Näitusega kaasnenud publikatsiooni kaasautorid: Robert Treufeldt, Maris Mändel
Kujundaja: Kristo Kooskora
Fotod: Reio Avaste

VÕITJA

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Tegevus- ja protsessipreemia 2018

Balti jaama turg

Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Maia Grimitliht, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Kristo Rämson

Sulge

VÕITJA
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Balti jaama turg

KOKO arhitektid
Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Maia Grimitliht, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Kristo Rämson

Sisearhitektuur: Kärt Loopalu
Maastikuarhitektuur: Eleriin Tekko
Ehitaja: Mapri Ehitus
Fotod: Tõnu Tunnel

VÕITJA

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Maastikuarhitektuuri preemia 2018

Tartu Vaksali väljak

maastikuarhitektid Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann ja Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus

Sulge

VÕITJA
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad

Tartu Vaksali väljak

KINO maastikuarhitektid
maastikuarhitektid Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann ja Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus

Fotod:: Erge Jõgela, Taevakaamera